Разлика помеѓу преработките на „Америго Веспучи“

Додаден 61 бајт ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.5.4) (Бот Менува: eu:Ameriko Vespuzio)
с
{{Infobox Person
|image = Amerigo Vespucci01.jpg
| caption = Статуа на Веспучи пред Уфици галеријата во Фиренца
| birth_date = {{birth date|1454|3|9}}
| birth_place = [[Фиренца]], [[Република Фиренца]], денешна [[Италија]]