Разлика помеѓу преработките на „Томас Кромвел“

Додадени 54 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
[[Категорија:Затвореници во Лондонската кула]]
[[Категорија:Луѓе од Тјудорскиот период]]
[[Категорија:Англиски ерлови]]
 
[[bg:Томас Кромуел]]
[[ca:Thomas Cromwell]]