Разлика помеѓу преработките на „Полуостров“

Додадени 35 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: mr:द्वीपकल्प
с (r2.6.3) (Бот Додава: be-x-old, ga, hi, mhr Брише: ksh Менува: gv)
с (Бот Додава: mr:द्वीपकल्प)
[[lt:Pusiasalis]]
[[hu:Félsziget]]
[[mr:द्वीपकल्प]]
[[mzn:جزیره مونا]]
[[ms:Semenanjung]]
8.502

уредувања