Разлика помеѓу преработките на „Филипо Инѕаги“

Додаден 1 бајт ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: th:ฟีลิปโป อินซากี)
 
'''Филипо Инѕаги''' (роден на {{роден на|9|август|1973}}) е [[Италија|италијански]] [[фудбалер]] кој игра на позиција [[напаѓач]] и во моментот игра во екипата на [[Милан]].
 
{{Шаблон:Фудбалери на Милан}}
{{Шаблон:Фудбалери на Милан 2010/2011}}
Анонимен корисник