Акустична гитара: Разлика помеѓу преработките

Додадени 63 бајти ,  пред 11 година
дополнување, изменета категоризација
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот: козметички промени)
(дополнување, изменета категоризација)
* [[Електрична гитара]]
 
[[Категорија:Музички инструменти]]
[[cs:Akustická kytara]]
2.148

уредувања