Разлика помеѓу преработките на „Англиска реформација“

с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: eo:Angla Reformacio)
с
[[Категорија:Религија и политика]]
[[Категорија:Англиска реформација| ]]
[[Категорија:Историја на РимокатолицизмотРимокатоличката црква во Англија]]
[[Категорија:Историја на Англиканската црква]]