Екстранет: Разлика помеѓу преработките

Додадени 27 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Додава: uk:Екстранет
сНема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: uk:Екстранет)
* Callaghan, J. (2002), ''Inside Intranets & Extranets: Knowledge Management and the Struggle for Power'', Palgrave Macmillan, ISBN 0-333-98743-8
[[Категорија:Сметачки мрежи]]
 
[[ar:إكسترانت]]
[[bg:Екстранет]]
[[fi:Ekstranet]]
[[th:เอกซ์ทราเน็ต]]
[[uk:Екстранет]]
[[zh:外部网]]
86.434

уредувања