Разлика помеѓу преработките на „Америго Веспучи“

Одземени 3 бајти ,  пред 9 години
с
r2.5.4) (Бот Менува: eu:Ameriko Vespuzio
с (r2.7.1) (Бот Додава: gl:Amerigo Vespucci)
с (r2.5.4) (Бот Менува: eu:Ameriko Vespuzio)
[[es:Américo Vespucio]]
[[eo:Amerigo Vespucci]]
[[eu:AmerigoAmeriko di VespucciVespuzio]]
[[fa:آمریگو وسپوچی]]
[[fr:Amerigo Vespucci]]
5.215

уредувања