Југозападен Регион: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
== Општини ==
[[Податотека:Map of the municipalities of the Southwestern Statistical Region.svg|thumb|500px400px|Карта на општините.|right]]
Во овој регион спаѓаат 13 општини, и тоа: