Југозападен Регион: Разлика помеѓу преработките

Додадени 8 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| length = | length_orientation =
| width = | width_orientation =
| area = 3.340
<!-- *** Population *** -->
| population =221.651 | population_date =2002
| map_locator_y =
<!-- *** Website *** -->
| website =[http://www.vardarregion.govrdc.mk/southwestregion/ Официјално мрежно место]
<!-- *** Footnotes *** -->
| footnotes =