Британско кралско семејство: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
Податотека:Queen Duke Canadian Portrait.JPG|<small>Кралицата и Војводата од Единбург</small>
Податотека:Charles Camilla Jamaica 2008.jpg|<small>Принцот од Велс и и Војвотката од Корнвол</small>
Податотека:William and Kate thumbnail.jpg|<small>Војводата и Војвотката од Кембриџ</small>
Податотека:Duke_of_York_with_daughters.jpg|<small>Војводата од Јорк и Принцезите Беатриса и Евгенија од Јорк</small>
Податотека:Lady louise.jpg|<small>Грофот и Грофицата од Весекс со Леди Луиса Виндзор</small>