Гаутама Буда: Разлика помеѓу преработките

Додадени 36 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Додава: or:ଗୌତମ ବୁଦ୍ଧ
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Додава: so:Gootama buuda)
с (r2.7.1) (Бот Додава: or:ଗୌତମ ବୁଦ୍ଧ)
[[nn:Buddha]]
[[oc:Boda]]
[[or:ଗୌତମ ବୁଦ୍ଧ]]
[[pnb:مہا تما بدھ]]
[[pap:Gautama Buda]]
24.517

уредувања