Разлика помеѓу преработките на „Оцетна киселина“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Менува: fa:استیک اسید
с (Замена на Image:Acetic_acid_flat_structure.png со Image:Acetic-acid-2D-flat.png (од страна на Leyo поради: virtually a (lower quality) duplicate).)
с (r2.7.1) (Бот Менува: fa:استیک اسید)
[[es:Ácido acético]]
[[eo:Aceta acido]]
[[fa:اسید استیک اسید]]
[[fr:Acide acétique]]
[[ga:Aigéad aicéiteach]]
24.517

уредувања