Разлика помеѓу преработките на „Нур-Султан“

Додадени 27 бајти ,  пред 8 години
с
r2.6.4) (Бот Додава: pnb:آستانہ شہر
с (r2.7.1) (Бот Додава: jv:Astana, Kazakhstan)
с (r2.6.4) (Бот Додава: pnb:آستانہ شہر)
[[Категорија:Градови во Централна Азија]]
[[Категорија:Планирани градови]]
 
[[kbd:Астана]]
 
[[ace:Astana]]
[[jv:Astana, Kazakhstan]]
[[kn:ಅಸ್ತಾನ]]
[[kbd:Астана]]
[[ka:ასტანა]]
[[kk:Астана қаласы]]
[[ky:Астана]]
[[sw:Astana]]
[[koi:Астана]]
[[kv:Астана]]
[[ht:Astana]]
[[mrj:Астана]]
[[la:Astana]]
[[lv:Astana]]
[[nov:Astana]]
[[oc:Astana]]
[[mrj:Астана]]
[[uz:Astana]]
[[pnb:آستانہ شہر]]
[[koi:Астана]]
[[pms:Astana]]
[[pl:Astana]]
125.824

уредувања