Балтазар Нојман: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
Вирцбуршкиот дворец се смета за еден од најубавите и најускладени палати во Европа, а базиликата Фирценхајлинген некои ја сметаат за бисер на тој период.
 
Неговото последно дело е црквата на [[Посета (христијанство)|Посетата на Дева МаријаБогородица]], барокно ремек-дело кое се наоѓа близу [[Елтман|Елтман на Мајна]].
 
[[Податотека:Vierzehnheiligen-Basilika3-Asio.JPG|thumb|left|Внатрешноста на Фирценхајлинген]]