Разлика помеѓу преработките на „Килис (покраина)“

Додадени 26 бајти ,  пред 9 години
с
Бот Додава: pnb:صوبہ کیلس
с (r2.7.1) (Бот Додава: ckb:پارێزگای کیلیس)
с (Бот Додава: pnb:صوبہ کیلس)
[[sw:Mkoa wa Kilis]]
[[ku:Kilîs (parêzgeh)]]
[[mrj:Килис (ил)]]
[[la:Kilis (provincia)]]
[[lv:Kilisas ils]]
[[nl:Kilis (provincie)]]
[[ja:キリス県]]
[[mrjpnb:Килисصوبہ (ил)کیلس]]
[[pl:Kilis (prowincja)]]
[[pt:Kilis (província)]]