Разлика помеѓу преработките на „Јохан Бајер“

Додадени 40 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: [[Податотека:Uranometria orion.jpg|мини|десно|Илустрација на соѕвездието [[Орион (соѕвездое)|Ори...)
 
с
[[Категорија:Починати во 1625 година]]
[[Категорија:Германски астрономи]]
[[Категорија:Баварци]]
 
[[ca:Johann Bayer]]