Разлика помеѓу преработките на „Архангел Урил“

Додадени 518 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (r2.6.3) (Бот Додава: hr:Uriel)
* [[Архангел]]
* [[Седум архангели]]
 
 
{{Архангели}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Урил}}
[[Категорија:Архангели|Урил]]
[[Категорија:Ангели|Урил во христијанството]]
[[Категорија:Архангели|Урил]]
[[Категорија:Англикански светци]]
[[Категорија:Христијанска митологија]]
[[Категорија:Православни светци]]
[[Категорија:Хебрејска Библија]]
[[Категорија:Светци од Стариот Завет]]
[[Категорија:Древноисточни светци]]
[[Категорија:Римокатолички светци]]
 
[[bg:Уриил]]