Омејади: Разлика помеѓу преработките

Додадени 36 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Додава: ckb:دەوڵەتی ئەمەوی
[проверена преработка][проверена преработка]
с ([r2.5.2] Бот Менува: ms:Kerajaan Bani Umayyah)
с (r2.7.1) (Бот Додава: ckb:دەوڵەتی ئەمەوی)
[[sk:Umajjovci]]
[[so:Khilaafadii Umawiyiinta]]
[[ckb:دەوڵەتی ئەمەوی]]
[[sr:Омејадски калифат]]
[[sh:Omejadi]]
24.517

уредувања