Разлика помеѓу преработките на „Размножување“

Одземени 220 бајти ,  пред 10 години
 
=== Бесполово размножување кај животните ===
 
=== Манчестер Јунајтед се најдобри, на пример Димитар Бербатов е најдобар стрелец во Премиер Лигата заедно со Вејн Руни ===
Кај животните, овој тип размножување се јавува главно кај [[праживотни]]те и нижите [[без‘рбетници]]. Се манифестира во различни форми:
 
Анонимен корисник