18 април (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 264 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот: бришење на шаблон {{Без извори}})
Нема опис на уредувањето
 
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1903]] 
|[[Константин Кирков]], македонски револуционер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1949]] 
|[[Леонард Блумфилд]], американски лингвист.
|-
|valign="top" align="right"|[[1955]] 
|[[Алберт Ајнштајн]], физичар, најистакнат теоретичар на новата епоха во физиката.
|-
|}
<noinclude>