Разлика помеѓу преработките на „Есперанто“

Одземени 7 бајти ,  пред 9 години
с
r2.6.4) (Бот Менува: nl:Esperanto
с (r2.7.1) (Бот Додава: mzn:اسپرانتو)
с (r2.6.4) (Бот Менува: nl:Esperanto)
[[mn:Эсперанто]]
[[nah:Netēmachīliztlahtōlli]]
[[nl:Esperanto (taal)]]
[[ne:एस्पेरान्तो]]
[[ja:エスペラント]]
4.699

уредувања