Амбасадор: Разлика помеѓу преработките

Додадени 8 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Менува: la:Legatus (civilitas)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: be:Пасол)
с (r2.7.1) (Бот Менува: la:Legatus (civilitas))
[[it:Ambasciatore]]
[[he:שגריר]]
[[la:AmbasciatorLegatus (civilitas)]]
[[lv:Vēstnieks]]
[[lt:Ambasadorius]]
4.506

уредувања