Гаутама Буда: Разлика помеѓу преработките

Додадени 23 бајти ,  пред 12 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Менува: vi:Tất-đạt-đa Cồ-đàm)
[[ro:Gautama Siddhartha]]
[[qu:Siddhārtha Gautama]]
[[ru:Будда Гаутама]]
[[rue:Будга Ґаутама]]
[[ru:Сиддхартха Гаутама (Будда)]]
[[sm:Puta Kotama]]
[[sa:भगवान बुद्ध]]
8.502

уредувања