Разлика помеѓу преработките на „Windows 7“

Додаден 1 бајт ,  пред 9 години
→‎Карактеристики: викификација, поправка на правопис
с (r2.7.1) (Бот Додава: si:වින්ඩෝස් 7)
(→‎Карактеристики: викификација, поправка на правопис)
Исто така има нови верзии на Windows Media Player и тоа со верзија 12 и Interent Explorer со верзија 8. Исто така за разлика од Vista корисниците ќе можат да оневозможат голем број на функции од Windows-от, најзначајно е тоа што корисниците сега ќе можат да го оневозможат Interenet Explorer односно да го нема во нивниот систем.
Windows 7 вклучува и 13 нови шеми на звуци и тоа: Afternoon, Calligraphy, Characters, Cityscape, Delta, Festival, Garden, Heritage, Landscape, Quirky, Raga, Savanna, и Sonata.
Нова верзија на Windows Virtual PC е достапна и е достапен Windows XP модот, односно корисниците да можат да користат и Windows XP на истиот компјутер додека е вклучен самиот Windows 7.
 
== Хардверски побарувања ==
Анонимен корисник