Разлика помеѓу преработките на „Нур-Султан“

Додадени 15 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: fy:Astana
с (r2.6.4) (Бот Додава: kbd:Астана)
с (r2.7.1) (Бот Додава: fy:Astana)
[[Категорија:Градови во Централна Азија]]
[[Категорија:Планирани градови]]
 
[[kbd:Астана]]
 
[[ace:Astana]]
[[hif:Astana]]
[[fr:Astana]]
[[fy:Astana]]
[[ga:Astana]]
[[gv:Astana]]
[[he:אסטנה]]
[[kn:ಅಸ್ತಾನ]]
[[kbd:Астана]]
[[ka:ასტანა]]
[[kk:Астана қаласы]]
86.434

уредувања