Разлика помеѓу преработките на „Мртво Море“

Додадени 17 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: af:Dooie See
с (Отстрането уредувањето на 95.180.134.82 (разговор), вратено на последната верзија на Luckas-bot)
с (r2.7.1) (Бот Додава: af:Dooie See)
Пливањето во ова море е несекојдневно и необично чувство. Поради големите концентрации на сол, вие сте на површината нон стоп и не можете да потонете. Практично е невозможно да гњурите во него.
 
[[af:Dooie See]]
[[ar:البحر الميت]]
[[an:Mar Muerta]]
86.434

уредувања