Разлика помеѓу преработките на „Конфучијанство“

Додаден 21 бајт ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: fy:Konfusianisme
с (r2.7.1) (Бот Додава: fy:Konfusianisme)
[[hif:Confucianism]]
[[fr:Confucianisme]]
[[fy:Konfusianisme]]
[[gl:Confucianismo]]
[[gan:儒家]]
[[pt:Confucionismo]]
[[ro:Confucianism]]
[[rue:Кофуціаньство]]
[[ru:Конфуцианство]]
[[rue:Кофуціаньство]]
[[sah:Конфуцианизм]]
[[scn:Cunfucianismu]]
86.434

уредувања