Евангелие според Јован: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{cquote|Јас Сум Патот, и Вистината, и Животот. Никој не доаѓа при Татко Ми, освен преку Мене.}}
{{cquote|Јас Сум вистинската лоза и Мојот Татко е лозарот.}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Јован}}
[[Категорија:Катарство]]
[[Категорија:Канонски евангелија]]
[[Категорија:Книги од Новиот Завет]]
[[Категорија:Чуда од Новиот Завет]]
 
[[ar:إنجيل يوحنا]]