Евангелие според Јован: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Ред 6:
 
Евангелието било напишано во [[Ефес]] на [[грчки јазик]].
 
== Седумте ''Јас сум'' на Исус==
{{cquote|Јас Сум Лебот на животот; кој доаѓа при Мене нема да огладни и кој верува во Мене нема никогаш да ожедни.}}