Разлика помеѓу преработките на „Јужна Каролина“

Додадени 49 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: be-x-old:Паўднёвая Караліна
с (r2.6.4) (Бот Додава: zh-yue:南卡羅萊納州)
с (r2.7.1) (Бот Додава: be-x-old:Паўднёвая Караліна)
[[zh-min-nan:South Carolina]]
[[be:Штат Паўднёвая Караліна]]
[[be-x-old:Паўднёвая Караліна]]
[[bi:Saut Carolina]]
[[bo:ཁ་རོ་ལི་ན་ལྷོ་ཕྱོགས།]]
86.434

уредувања