Разлика помеѓу преработките на „Алкален метал“

Додадени 39 бајти ,  пред 9 години
с
с (Бот Менува: fa:فلزهای قلیایی)
с (Бот Додава: be-x-old:Лужныя мэталы)
[[bn:ক্ষার ধাতু]]
[[be:Шчолачныя металы]]
[[be-x-old:Лужныя мэталы]]
[[bs:Alkalni metali]]
[[bg:Група 1 на периодичната система]]
8.502

уредувања