Разлика помеѓу преработките на „Франсиско Гоја“

Одземени 6 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Менува: lv:Fransisko Goija; козметички промени
с (r2.7.1) (Бот Додава: az:Fransisko Qoyya)
с (Бот Менува: lv:Fransisko Goija; козметички промени)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[FileПодатотека:Vicente_López_Y_Portaña_001.jpg|thumb|200px|Франциско Гоја]]
 
'''Франциско Хосе де Гоја''' ([[Фуентетодос]], [[Арагонија]], {{роден на|30|март|1746}} - [[Бордо]], {{починал на|16|април|1828}}) е [[Шпанија|шпански]] [[сликар]] и [[гравер]].
[[sw:Francisco de Goya]]
[[la:Franciscus a Goya et Lucientes]]
[[lv:Fransisko Hosē de Goija i Lusientess]]
[[lb:Francisco de Goya]]
[[lt:Francisco Goya]]
[[ro:Francisco de Goya]]
[[qu:Francisco Goya]]
[[ru:Гойя, Франсиско]]
[[rue:Франсіско Ґойя]]
[[ru:Гойя, Франсиско]]
[[sah:Франсиско Гойа]]
[[se:Francisco de Goya]]