Разлика помеѓу преработките на „Скупи“

Додадени 33 бајти ,  пред 9 години
с ([r2.5.2] Бот Додава: sh:Scupi)
* Археолошка карта на Република Македонија, Том 2, [[1996]], издание на [[МАНУ]], [[Скопје]], [[Македонија]].
 
skupi e istrazuvacki lokalitet koj se naoga blisku do selo zlokukani
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
Анонимен корисник