Разлика помеѓу преработките на „Каљао“

Додадени 14 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: no:Callao
(Создадена страница со: {{Infobox settlement <!--See Template:Infobox Settlement for additional fields that may be available--> <!--See the Table at Infobox Settlement for all fiel...)
 
с (r2.7.1) (Бот Додава: no:Callao)
[[da:Callao]]
[[de:Callao]]
[[en:Callao]]
[[et:Callao]]
[[en:Callao]]
[[es:Callao]]
[[eo:Kallao]]
[[nl:Callao (stad)]]
[[ja:カヤオ]]
[[no:Callao]]
[[nn:Callao]]
[[nds:Callao]]
86.434

уредувања