Андре Мари Ампер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 38 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Додава: tg:Ампер Андре Мари
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: pnb:آندرے میری ایمپیر)
с (r2.7.1) (Бот Додава: tg:Ампер Андре Мари)
[[fi:André-Marie Ampère]]
[[sv:André-Marie Ampère]]
[[tg:Ампер Андре Мари]]
[[tr:Andre Marie Ampere]]
[[uk:Андре-Марі Ампер]]
86.434

уредувања