Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Ѕвезди од типот F“

с
нема опис на уредувањето
с (Создадена страница со: '''Ѕвездите од типот Ф''' со спектрален тип од класата Ф, што значи дека имаат [[жолта б...)
 
с
'''Ѕвездите од типот ФF''' со [[спектрален тип]] од класата ФF, што значи дека имаат [[жолта боја|жолто]]-[[бела боја]].
 
[[Категорија:Ѕвезди по спектрален тип|F]]