Разлика помеѓу преработките на „ЖС „Зајас““

Одземени 3 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
:''Ова е статија за железничка станица. За археолошкиот локалитет видете [[железничка станицаСтаница (Зајас)|тука]]''
 
 
:''Ова е статија за железничка станица. За археолошкиот локалитет видете [[железничка станица (Зајас)|тука]]''
 
{{Location map
 
{{Никулец за железничка станица во Република Македонија}}
 
[[Категорија:Железнички станици во Република Македонија|Зајас]]