Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Македонска фонетика и фонологија“

нема опис на уредувањето
 
<center>'''Писмо'''</center>
*[[Правопис и правоговор на македонскиот јазик|правопис и правоговор]]
*[[Македонска азбука|Азбука]]
**[[Развој на македонската азбука|развој]]