Разлика помеѓу преработките на „ФК Металург Скопје“

Додадени 129 бајти ,  пред 10 години
с
Отстрането уредувањето на 85.30.110.202 (разговор), вратено на последната верзија на [[User:Тиверополник|Тивер�
с (Отстрането уредувањето на 85.30.110.202 (разговор), вратено на последната верзија на [[User:Тиверополник|Тивер�)
терен = [[стадион Железарница]] |
капацитет = 3.000 |
лига = [[ПрваВтора Македонска Лига (фудбал)|ПрваВтора македонска лига]] |
сезона = [[2010Втора фудбалска лига на Македонија 2007/20112008|2007/2008]] |
позиција = 2-ри |
шема_лр1=|шема_т1=|шема_др1=|
леварака1=008000|тело1=008000|деснарака1=008000|шорцеви1=008000|чорапи1=008000|
шема_лр2=_shouldersonwhite|шема_т2=_shouldersonwhite|шема_др2=_shouldersonwhite|