3 април (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 424 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот: бришење на шаблон {{Без извори}})
Нема опис на уредувањето
 
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1171]] 
|[[Филип од Наблус]], седмиот Голем мајстор на витешкиот ред [[Темплари]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1287]] 
|[[Папа Хонориј IV]], римски папа.
|-
|valign="top" align="right"|[[1862]] 
|[[Џејмс Кларк Рос]], британски поморски истражувач.
|-
|valign="top" align="right"|[[1882]] 
|[[Џеси Џејмс]], американски разбојник (р. 1847).