Разлика помеѓу преработките на „Крџали (област)“

Додадени 26 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: sq:Kărdžali (rajon)
с (Бот Додава: la:Achridos (provincia))
с (r2.7.1) (Бот Додава: sq:Kărdžali (rajon))
[[ro:Regiunea Kărgeali]]
[[ru:Кырджалийская область]]
[[sq:Kărdžali (rajon)]]
[[sk:Kărdžali (oblasť)]]
[[sr:Крџалијска област]]
86.434

уредувања