Разлика помеѓу преработките на „Знаме на Либија“

Додадени 18 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Менува: sco:Banner o Libie; козметички промени
с (r2.7.1) (Бот Додава: be-x-old:Сьцяг Лібіі)
с (Бот Менува: sco:Banner o Libie; козметички промени)
</gallery>
 
== Поврзано ==
* [[Либија]]
* [[Грб на Либија]]
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надвореши врски ==
* {{FOTW|id=ly|title=Libya}}
 
{{Либија-никулец}}
{{Африка по тема|Знаме на}}
 
[[CategoryКатегорија:Национални симболи на Либија]]
[[Категорија:Државни знамиња во Африка|Л]]
 
[[ro:Drapelul Libiei]]
[[ru:Флаг Ливии]]
[[sco:Banner o LibyaeLibie]]
[[simple:Flag of Libya]]
[[sk:Vlajka Líbye]]