Разлика помеѓу преработките на „Константин I и христијанството“

нема опис на уредувањето
| style="text-align:center;" colspan="2"|Мозаик од [[Аја Софија]], [[Константинопол]], околу 1000
|-
| colspan="2" style="text-align:center; background:gold;"|'''[[Isapostolos]],13-ти 13th [[Apostle (Christian)#"Equal to the Apostles" according to Eastern Orthodox tradition|Apostle]]Апостол'''
|-
|'''Роден'''
== Наводи ==
{{наводи}}
 
[[en:Constantine the Great and Christianity]]
[[sh:Konstantin I i kršćanstvo]]