Грб на Узбекистан: Разлика помеѓу преработките

Додадени 30 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Додава: sv:Uzbekistans statsvapen
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: sv:Uzbekistans statsvapen)
[[sh:Grb Uzbekistana]]
[[fi:Uzbekistanin vaakuna]]
[[sv:Uzbekistans statsvapen]]
[[tr:Özbekistan arması]]
[[uk:Герб Узбекистану]]
86.434

уредувања