Разлика помеѓу преработките на „Дунав“

Додаден 41 бајт ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: kn:ಡ್ಯಾನ್ಯೂಬ್‌
с (Отстрането уредувањето на 62.162.216.25 (разговор), вратено на последната верзија на Luckas-bot)
с (r2.7.1) (Бот Додава: kn:ಡ್ಯಾನ್ಯೂಬ್‌)
[[he:דנובה]]
[[jv:Kali Danube]]
[[kn:ಡ್ಯಾನ್ಯೂಬ್‌]]
[[krc:Дунай]]
[[ka:დუნაი]]
86.434

уредувања