Разлика помеѓу преработките на „Никотин“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Менува: be:Нікацін
с (Создадена страница со: {{Drugbox| verifiedrevid = 398693012 | |IUPAC_name = 3-[(2''S'')-1-methylpyrrolidin-2-yl]pyridine | image=Nicotine.svg | width=177px | image2=Nicotine-3D-vd...)
 
с (r2.7.1) (Бот Менува: be:Нікацін)
[[ar:نيكوتين]]
[[an:Nicotina]]
[[be:НікатынНікацін]]
[[be-x-old:Нікатын]]
[[bs:Nikotin]]
24.517

уредувања