Разлика помеѓу преработките на „Кога лисјата паѓаат (ТВ серија)“

с (Отстрането уредувањето на 77.28.1.233 (разговор), вратено на последната верзија на 77.28.18.130)
|-
 
| [[Фахрие Евџен]] || '''Неџла Текин''' || Најмалатавтората ќерка на Али Риза и Хаирие, сопруга на Џем (1, 3 сезона), љубовница на Огуз (1 сезона), станува депресивна, лута и конфликтна. (4 сезона).
 
|-
 
| [[Бедиа Енер]] || '''Нехир''' || Мајка на Седеф, најдобра пријателка на семејството Текин.
 
| || '''Ајше''' || Најмалата ќерка на Алириза
 
|}[Шевнемн Цецели] Ајше Најмалото дете на семејството Текин
Анонимен корисник