Разлика помеѓу преработките на „Кога лисјата паѓаат (ТВ серија)“

с
Отстрането уредувањето на 77.28.1.233 (разговор), вратено на последната верзија на 77.28.18.130
с (Отстрането уредувањето на 77.28.1.233 (разговор), вратено на последната верзија на 77.28.18.130)
|-
 
| [[Фахрие Евџен]] || '''Неџла Текин''' || Најмалата Ќеркаќерка на Али Риза и Хаирие, сопруга на Џем (1, 3 сезона), љубовница на Огуз (1 сезона), станува депресивна, лута и конфликтна. (4 сезона).
 
|-
|}[Шевнемн Цецели] Ајше Најмалото дете на семејството Текин
Булент фИЛ Јаман маж на (ЏејдА 1СЕЗОНА,дечко на Есра 2 сезона,најголем пријател на Ферхунде)
Јусув Атал Ахмет (МЕАНЏИЈАТА 1 сезона,сопруг на Нехир 4 СЕЗОНА)
* [http://imdb.com/title/tt0856757 „Кога лисјата паѓаат“ на IMDB]
 
 
[[Категорија:Турски телевизиски серии]]
 
[[ar:الأوراق المتساقطة]]
[[bg:Листопад (сериал)]]
[[sr:Кад лишће пада (серија)]]
[[tr:Yaprak Dökümü (dizi, 2006)]]