Научен метод: Разлика помеѓу преработките

Додадени 22 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Додава: sr:Naučna metoda
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с ([r2.6.1] Бот Менува: uk:Науковий метод)
с (r2.7.1) (Бот Додава: sr:Naučna metoda)
[[sl:Znanstvena metoda]]
[[ckb:پێڕەوی زانستی]]
[[sr:Naučna metoda]]
[[sh:Naučna metoda]]
[[fi:Tieteellinen menetelmä]]
86.434

уредувања